KONST / Litografier / Färglitografier 14733278
nr 1473 3278
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerad, färglitografi, numrerad 460-upplaga, yttermått inklusive ram: 49x72 & 54x73 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
400 kr
måndag 6 juni 2022
kl 19:29:21
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson